,

مرکز فروش عمده دانه کینوا | کینوا مدیاف

فروش عمده کینوا

در مراکزی فروش عمده دانه کینوا در شهر های مختلف صورت میگیرد. کسانی که قصد دارند این محصول را با کمترین قیمت و بالاترین کیفیت خریداری کنند، پیشنهاد میکنم ادامه مطلب را مطالعه کنند.

بازار فروش کینوا

بازار کینوا

برای وارد شدن به هر کسب و کاری، ابتدا بهتر است با بازار خرید وفروش کالا آشنا شوید.
از اولین باری که کینوا در ایران کشت شد ۱۰ سالی میگذرد. زمان سبب گردیده کینوایی که در ایران زیر کشت میرود، رشد قابل توجه ای داشته باشد. هم اکنون تمامی استان های ایران زیر کشت کینوا رفته اند.
با توجه به تشابه آب و هوایی در ایران و آمریکای جنوبی که خواستگاه این گیاه میباشد، هر ساله ایرانیان رشد چشم گیری در تولید کینوا کرده اند.
بازار خرید و فروش کینوا در جامعه بین المللی روز به روز در حال افزایش است و دلیل آن هم غنی بودن  کینوا از مواد مورد نیاز بدن است که آن را تبدیل به یک سوپر فود کرده است.
کینوای ایرانی در بازار ایران به دلیل ارزان بودن و خواص یکسانی که با هم نوع خارجی خود دارد، باعث گردیده تا بازار ایران را به دست بگیرد در بازار کینوا هر فردی بیشترین سود را از معامله میبرد، از کشاورز گرفته تا بازرگان و فروشگاه هایی که کینوا را به دست مصرف کننده می رسانند.
کینوا یک ریز دانه ای میباشد که طرز استفاده آن کاملا مشابه برنج است و به دلیل کم بودن کالری و رژیمی بودن مورد استفاده همگان است و پیشبینی می شود با توجه به نزدیک بودن قیمت نمونه ایرانی، به برنج درجه ۱ ایرانی، بتنواد جایگزین برنج در سال های جاری شود.

خریداران کینوا

خریدار کینوا چه کسی است ؟

برای رونق گرفتن هر تجارتی باید به خوبی با خریداران هر محصول آشنایی پیدا کنید.
هر کالایی خریداران خاص خودش را دارد. به طور مثال شما نمی توانید به یک کهنسال پیشنهاد خرید یک پازل را دهید.
کینوا به دلیل تازه وارد شدن در بازار ایران، کمتر کسی با آن آشنایی دارد.  خریداران کینوا به صورت عمده، میتوان به عطاری ها اشاره کرد که با توجه به خواص دارویی که دارد آن را به فروش میرسانند، دیگر خریداران عمده کینوا فروشگاه های بزرگ و هایپر مارکت ها می باشند که کینوا را در بسته بندی های نیم کیلویی و ۲۵۰ گرمی به دست مصرف کننده میرسانند.
به دلیل بالا بودن میزان پروتئین و کربوهیدرات، در باشگاه های بدنسازی به فروش میرسد.

فروش فله کینوا

فروش فله دانه کینوا

از ابتدا اولین تجارتی که در جهان صورت گرفته تا به امروز، دارندگان کالا سعی کرده اند تا با کمتر کردن هزینه های اضافی کالا را ارزان تر به دست مشتریان برسانند.
یکی از این هزینه ها، هزینه بسته بندی میباشد. قیمت هر کالا، به موارد بسیاری بستگی دارد یکی از این موارد میزان خریدا شما است.
هر شرکت بازرگانی مشتریان خود را به چندین دسته تقسیم بندی میکنند و لیست قیمت را بر اساس میزان خرید مشتری تنظیم می کنند.
میزان فله حساب کردن خرید هر مشتری در هر شرکتی متفاوت است.
معمولا دانه کینوا زیر ۵ کیلو به نام فله، معنایی ندارد.

قیمت عمده هر کیلو کینوا: مصرف کننده های خانگی سعی دارند تا با حداقل خرید، حداکثر استفاده از تخفیف کالا را  برخوردار شوند. یکی از راه های خرید عمده کینوا، خرید به صورت عمده میباشد. بعضی از افراد به این باورند که خرید  فله ای و عمده یکسان میباشد. اما این طور نیست. خرید عمده هر شرکت متفاوت میباشد ولی فروش عمده دانه کینوا، معمولا بالای ۵۰ کیلو میباشد.

محل خرید کینوا کیلویی

برای خرید دانه کینوا به صورت کیلویی میتوان به روش های زیر عمل کرد:

  • مراجعه به برخی عطاری ها
  • مراجعه به برخی از رستوران ها
  • شرکت های تولید کننده دانه کینوا که یکی از آنها

ابتدا به معرفی این گیاه با ارزش میپردازیم

کینوا چیست؟

غلات زیادی وجود دارند که مورد استفاده مردم قرار میگیرد. در ایران غلات بیشترین میزان مصرف در هرم غذایی دارد. پس بهتر است تا برای مصارف غلات، از غلاتی استفاده کنید که بدون عوارض بوده و برای تنظیم بهبود تغذیه به شما کمک کند. به دلیل ظاهر و تشابه خواص با خاویار، این گیاه به خاویار گیاهی معروف است

انواع کینوا در ایران:

  • کینوا قرمز (خارجی)
  • کینوا سیاه (خارجی)
  • کینوا سفید (خارجی و ایرانی)
  • بذر کینوا

کینوا یک شبه غله میباشد و دانه میباشد، و در بخش گیاهان اسفناجی محسوب میگردد.
امروزه شما میتوانید کینوا را در تمامی مکان هایی که از هستید از فروشگاه ها و رستوران ها این محصول را تهیه کنید.
به دلیل غنی بودن این محصول تمامی ورزشکاران حرفه سعی کردن تا از این دانه در وعده های غذایی از آن استفاده کنند.
دلیل رشد سریع این محصول در جهان نام گذاری سال ۲۰۱۳ به نام کینوا نامگذاری شد.
کینوا به دلیل تراژن و دستکاری نشدن بذر، در تمامی نقاط به صورت ارگانیک کشت می شود و ماده مضر گلوتن، بر خلاف گندم ندارد.
کسانی هم که رژیم غذایی بدون گلوتن دارند گاهی اوقات در دریافت تمامی موارد مورد نیاز بدن به مشکل بر می خورند کینوا برای این افراد بهترین وعده غذایی میباشد.
کینوا به دلیل اینکه لازم نیست آن را تصفیه کنیم ۳۰ درصد پروتئین بیشتر در مقایسه با سایر غلات دارند.

کینوا از نظر متخصصان تغذیه، یک دارو محسوب میشود و برای انواع بیماری های پوستی، روده، التهاب، فشار خون وقلب، افزایش حجم عضلانی و تناسب اندام توصیه می شود.

کینوا یک محصول به اصطلاح SUPER FOOD میباشد که کنار مزایای بیشمار معایبی نیز دارد.

معایب کینوا:

یکی از این معایب ساپونین است. ساپونین نوعی آفت کش است که اگر دانه کینوا را خوب نشورید باعث تلخی و آسیب دیدن به بدن می شود. دیگر عیب کینوا، سازگار نبودن با ذائقه ایرانیان است. کینوا را شما میتوانید با برنج مخلوط کنید و سپس میل کنید. توجه داشته باشید که کینوا نباید به تنهایی مورد استفاده قرار گیرد و باید در کنار آن طعم دهنده ای مانند خورشت وجود داشته باشد. من به شما مخلوط برنج با کینوا و خورشت قیمه را پیشنهاد میکنم.

اگر میخواهید پروتئین بیشتری دریافت کنید، پس از پخت یک سالاد خوش مزه با ترکیبات کاهو و کرفس درست کنید.

اگر شما فرزند نوزاد در خانه دارید بهتر است از همان ابتدا ذائقه اش را به کینوا عادت دهید تا در ادامه زندگی، یک رژیم غذایی خوبی داشته باشد. کینوا برای رشد استخوان و نامین پروتئین خرد سالان مناسب ترین خوراکی است.